Godkända Svensk Miljöbas revisorer

Revisorerna nedan uppfyller samtliga krav på revisorer i Svensk Miljöbas kravstandard. De har rätt att revidera och godkänna verksamheter inför att en godkänd utfärdare delar ut Svensk Miljöbas miljödiplom.

Namn E-post Godkänd t.o.m. Reviderar i
Natalie Andersson, RSM&CO AB natalie.andersson@rsmco.se 2017-06-30 Hela Sverige
Ellinor Avsan, Sustema AB ellinor.avsan@sustema.se 2018-12-31 Hela Sverige
Hanna Berggren, SEE U Halmstad AB hanna.berggren@seeu.se 2019-06-30 Hallands län
Nicola Björk, Sustema AB nicola.bjork@sustema.se 2019-12-31 Hela Sverige
Charlotta Boweden, RSM&CO AB charlotta.boweden@rsmco.se 2018-06-30 Västra Götaland
*
Emma Broms, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad emma.broms@miljo.goteborg.se 2019-06-30 Göteborgsregionen
Peer-Erik Carlsson, Energikontoret Västernorrland peer-erik.carlsson@kfvn.se 2018-12-31 Västernorrland
Sofia Carter, COWI AB socr@cowi.com 2018-12-31 Hela Sverige
Maria Djupström, Infosure Svenska AB maria.djupstrom@infosure.se 2017-06-30 Västra Götaland
Therese Elverstedt, Örebro kommun therese.elverstedt@orebro.se 2018-06-30 Örebro
*
Sofie Engel, RSM&CO AB sofie.engel@rsmco.se 2019-12-31 Hela Sverige
Lars Ericson, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad lars.ericson@miljo.goteborg.se 2018-12-31 Göteborgsregionen
Helena Faxelid, Yggdrasil Miljömanagement AB helena.faxelid@yggdrasilmiljo.se 2018-12-31 Hela Sverige
Johanna Frej, ViaTellus Miljökonsult johanna.frej@viatellus.se 2019-06-30 Hela Sverige
Ann-Sofie Gustafsson, SamCert AB ann-sofie@samcert.se Hela Sverige
*
Emma Handy, Örebro kommun emma.handy@orebro.se 2020-06-30 Örebro
Karolina Hasselroth, KaMH karolina@kamh.se 2020-06-30 Hela Sverige
Maria Hedqvist, COWI AB mhe@cowi.com 2018-06-30 Hela Sverige
Eva Hellström, Evheco Verksamhetsutveckling eva.hellstrom@evheco.se 2019-06-30 Västra Götaland
Kristian Hellström, Örebro kommun kristian.hellstrom@orebro.se 2019-12-31 Örebro
*
Martin Horwitz, Sustema AB martin.horwitz@sustema.se 2018-06-30 Hela Sverige
Lina Hult, RSM&CO AB lina.hult@rsmco.se 2018-06-30 Hela Sverige
Joakim Iliste, Miljöstegen i Stockholm joakim.iliste@miljostegen.se 2018-06-30 Hela Sverige
Elin Jacobsson, Järfälla kommun elin.jacobsson@jarfalla.se 2019-12-31 Stockholms län
Mia Jameson, WSP Sverige AB mia.jameson@wspgroup.se 2018-06-30 Hela Sverige
*
Annika Johansson, Miljöstegen i Stockholm annika.johansson@miljostegen.se 2019-12-31 Hela Sverige
Birgitte Johansson, Uddevalla kommun birgitte.johansson@uddevalla.se 2019-06-30 Uddevalla
Jörgen Johansson, Miljöstrategen i Jönköping AB jorgen@miljostrategen.se 2019-06-30 Södra Sverige
Michelle Johansson, Dekra Industrial AB michelle.johansson@dekra.com 2019-06-30 Hela Sverige
Daniel Jones, COWI AB dljs@cowi.com 2018-12-31 Hela Sverige
*
Mikael Kihlblom, Sustema AB mikael.kihlblom@sustema.se 2019-12-31 Hela Sverige
Petter Kjellgren, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad petter.kjellgren@miljo.goteborg.se 2018-12-31 Göteborgsregionen
Nadia Kretschmann, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad nadia.kretschmann@miljo.goteborg.se 2018-12-31 Göteborgsregionen
Johan Larsson, Miljödiplom Syd info@ehs-solutions.eu 2019-12-31 Södra Sverige
Leif Larsson, Rambo AB leif.larsson@rambo.se 2018-06-30 Västra Götaland
*
Jenny Leidzén Andersson, COWI AB jyla@cowi.com 2020-06-30 Hela Sverige
Eva Lingwall, Wermeln Event eva@wermelnevent.se 2019-06-30 Värmland
Elin Lundin, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad elin.lundin@miljo.goteborg.se 2018-12-31 Göteborgsregionen
Björn Malmhagen, Miljödiplom Syd bjorn.malmhagen@esam.se 2020-06-30 Hela Sverige
Petra Michélsen, Yggdrasil Miljömanagement AB petra.michelsen@yggdrasilmiljo.se 2018-12-31 Hela Sverige
*
Per Nordenfalk, Järfälla kommun per.nordenfalk@jarfalla.se 2019-12-31 Stockholms län
Hanna Norrman, SEE U Halmstad hanna.norrman@seeu.se 2019-06-30 Halland & Ljungby
Amanda Näsström, Örebro kommun amanda.nasstrom@orebro.se 2019-06-30 Örebro län
Ida Olofsson, RSM&CO AB ida.olofsson@rsmco.se 2018-12-31 Hela Sverige
Susanne Olsson, Struktur HB strukturhb@strukturhb.se 2019-06-30 Göteborgsregionen
*
Jens Ottosson, Miljöstrategen i Jönköping AB jens@miljostrategen.se 2018-12-31 Södra Sverige
Angelica Persson, Miljödiplom Syd angelica.d.persson@gmail.com 2019-12-31 Hela Sverige
Jan-Åke Persson, SamCert AB jan-ake@samcert.se 2019-06-30 Hela Sverige
Kjell Philipsson, Eskilstuna Energi & Miljö AB kjell.philipson@esem.se 2019-12-31 Mälardalen
Mikael Rydberg, Miljöförvaltningen Göteborgs Stad mikael.rydberg@miljo.goteborg.se 2017-06-30 Göteborgsregionen
*
Pia Svensson, Uddevalla kommun pia.svensson@uddevalla.se 2019-06-30 Uddevalla
Hedvig Tengdahl, Miljöstegen i Stockholm hedvig.tengdahl@miljostegen.se 2019-12-31 Hela Sverige
Jennie Thygesson, RSM&CO AB jennie.thygesson@rsmco.se 2019-06-30 Hela Sverige
Susanna Thörn, Eskilstuna Energi & Miljö AB susanna.thorn@esem.se 2018-12-31 Mälardalen
Johan Törnberg, Sustema AB johan.tornberg@sustema.se 2019-06-30 Hela Sverige
*
Henric Wahlgren, Wahlgren Affärskonsulter AB henric@wahlgrenkonsulter.se 2017-06-30 Småland, Götaland
Anna-Karin Wengsevik, Eskilstuna Energi & Miljö AB anna-karin.wengsevik@esem.se 2017-06-30 Mälardalen
Oscar Ölund, RSM&CO AB oscar.olund@rsmco.se 2019-06-30 Västra Götaland
Uppdaterad 2017-02-12